Endometriozis ve Adenomyozis Derneği olarak Kredi Yurtları Kurumu'na Bağlı Yurtlarda Kadın Sağlığı ve Hijyeni” hakkında farkındalık toplantıları düzenliyoruz

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği olarak Kredi Yurtları Kurumu'na Bağlı Yurtlarda Kadın Sağlığı ve Hijyeni” hakkında farkındalık toplantıları düzenliyoruz

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği olarak, genç kızlarımızı “Kadın Sağlığı ve Hijyeni” konularında, Kredili Yurtlar Kurumuna bağlı birçok yurtta farkındalık toplantıları düzenlemeye başladık.

Toplantılarımızın asıl amacı gençlerimizin sağlığını korumak ve kendilerini tanımalarına katkıda bulunmaktır. Kadın sağlığı ile ilgili birçok konunun interaktif olarak tartışılacağı toplantılarda; adet düzensizlikleri, çikolata kisti, adet sancıları, rahim ağzı kanserinden korunma yolları, kadın sağlığında erken teşhisin önemi, kadınların sağlık hizmetlerine erişimi ve kişisel temizlik gibi birçok konuda paylaşımlarda bulunulacaktır.

Düzenlemiş olduğumuz farkındalık toplantımızın ilki 4. Kasım 2019 tarihinde, Vali Muhammer Güler Kız Yurdunda gerçekleşmiştir. Dernek başkanımız Doç. Dr. Taner USTA, genç kızlarımıza “Üreme Sistemi “ve “Kadın sağlığı ve Hijyeni” ile ilgili konularda bilgiler aktarmıştır. İnteraktif ve keyifli geçen toplantılarımızı her ay farklı bir ilde, konusunda uzman hocalarımızın katılımıyla gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bu toplantıları gerçekleştirme fırsatını bizlere tanıyan Gençlik ve Spor Kredi ve Yurt Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunarız.

Endometriozis ve Adenomyozis Derneği

Bu site Endometriozis ve Adenomyozis Derneği tarafından ülkemizde hastaların bilgilenmesini için hazırlanmış bir kaynak site bulunmadığı dikkate alınarak, halkımızın endometriozis konusunda bilgilendirilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

http://www.endometriozisdernegi.org

Sosyal Kanallarımız